Ana içeriğe atla

seyfettinselim

Seyfettin Selim

İş Adamı / Kırkpınar Ağası

 

Seyfettin SELİM Selim İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kurucusu ve Müdürü, Seyfettin SELİM 01 Ağustos 1967 yılında Sakarya’nın Kaynarca İlçesine bağlı Yeşilova köyünde bir çiftçi ailesinin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Çok genç yaşlarda inşaat sektöründe işçi olarak çalışmaya başlamış ve sırasıyla ustabaşçılık, kalfalık ve taşeronluk yaparak bu sektördeki tecrübesini ve bilgi birikimini artırmış, ticaret hayatına müteahhit olarak devam etmektedir.

07-Mayıs 1997 yılında, atılımcı ve çalışkan kişiliği Seyfettin Selim'e, Selim İnşaat Gıda ve San.Tic.LTD.Şti'ni kurdurmuş ve inşaat sektöründeki yerini alarak çalışmalarını hızlandırmıştır. Kısa sürede de Türk sanayisinin kalkınmasının temel taşı olan, bir çok büyük projelere imza atmıştır. Seyfettin Selim, halen çok sayıda kuruluşun yönetim kurulu başkanlığını, üyeliğini ve murahhas üyeliğini yapmaktadır. 1997 yılından bu güne Hadımköy Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (HASİAD) üyesi olup aynı zamanda da 2013 yılında da Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğine de (ASKON) üye olmuştur. Seyfettin Selim, bir taraftan İş adamı olarak ülkemizin ticari, ekonomik ve işgücü potansiyelinin artırılması aland hizmetlerini sürdürürken, diğer taraftan da ülkemizde sporun gelişmesi içinde maddi ve manevi desteğini vermektedir.

Futbolla beraber 2008-2016 tarihleri arasında yağlı güreş ağalığı, güreş müsabakaları sponsorluğu, kick boks müsabakaları sponsorluğu yaparak Türk sporunun gelişmesinde tartışmasız katkıları mevcuttur.

Cumhuriyet tarihinin en fazla Kırkpınar Ağalığını yapan Seyfettin Selim, 2009 yılından 2014 yılı dahil aralıksız 5 yıl üst üste Kırkpınar Ağalığını sürdürmüştür. 2014 yılında düzenlenen 653. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde yapılan ağalık açık artırmasında 2015 yılı 654. Kırkpınar ağalığını açık artırmada 522 bin Türk Lirasına tekrar almıştır. 2015 yılında düzenlenen 654. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde de ağalık ihalesine girerek 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin ağalığını da 361 bin TL ile  7 kez almıştır. 

Eğitim alanında da doğup büyüdüğü Sakarya’nın kaynarca ilçesinde Endüstri Meslek Lisesi, Seyfettin Selim Kulaklı İ.Ö.O, Seyfettin Selim Meslek Yüksek Okulu, Seyfettin Selim Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu olarak toplam dört okulu yine kendi imkânları ile yaparak vefa borcunu ödeyerek ülkenin eğitimine yapmış olduğu katkının hazzını yaşamıştır. Eğitime katkıları bunlar ile sınırlı değildir. Kendi okulları dışında bir çok eğitim kurumuna da destekleri aralıksız devam ettirmektedir. Halen, sosyal ve kültürel içerikli çalışmalara yoğun zaman ayıran Seyfettin Selim, birçok sosyal yardımlaşma vakıf ve derneklerine de sayısız katkı sağlamıştır. Doğup büyüdüğü yer olan Kaynarca Yeşilova köyü camii ve ikamet ettiği yer olan Arnavutköy Yeşilbayır camii de tamamen kendi imkanlarıyla insanlığa kazandırdığı yapılardandır. Yine 2013 yılında başlamış olduğu Büyükçekmece Spor Kulübü Başkanlığında kısa sürede önemli çalışmalarda bulunmuştur. Öncesinde Sakarya ve Körfez kulüplerinde başkanlık ve yönetiminde bulunarak bir çok katkıda bulunmuştur. Bundan öncede bilindiği üzere ticarete atılmış olduğu Hadımköy için de 3 yıl süreyle başkanlığını yapmış, Seyfetttin Selim Spor Kompleksi’ni buraya kazandırmıştır. Başta Kırkpınar Yağlı Güreşleri olmak üzere tarihi spor geleneğimiz olan güreşin gelişmesi ve yaşatılması için desteğini sürdürmeye devam edeceğini belirtmektedir. 

2016 yılı 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali Ağalık İhalesine katılan Seyfettin Selim, Ağalık Koç'una 400 Bin Türk Lirası vererek 2017 yılı 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali Ağası olmuştur. Böylelikle Seyfettin Selim Kırkpınar tarihinde ilk kez İki Altın Kemerli Ağa ünvanına sahip olmuştur.