Ana içeriğe atla

 

YENİ KAYIT OLDUM. ÖĞRENCİ KİMLİK KARTIMI NERDEN ALABİLİRİM?

Yeni kayıt olan öğrencilerimizin kimlik kartları basılarak okulumuzda öğrencilere teslim edilmektedir. Bu durumda olan öğrencilerimiz Öğrenci kimlik Kartlarını Meslek Yüksekokulumuz Öğrenci İşleri Biriminden teslim alabilirler.

ÖĞRENCİ KİMLİK KARTIMI NERELERDE KULLANABİLİRİM?

Öğrenci Kimlik Kartınızı Üniversitemiz Yemekhanelerinde, Kütüphanelerinde ve şehir içi ulaşımda kullanabilirsiniz.

  • Kartınızı şehir içi ulaşımda kullanmak istiyorsanız öncelikle okulumuzda bulunan Öğrenci Kimlik Kartına para yükleme birimine müracaat ederek kartın şehir içi ulaşımda kullanılması için işlem yaptırınız. Şehir içi ulaşım için kartlara bakiye yükleme işlemi KART54 merkezlerinde yapılmamaktadır.
  • Okulumuzda Öğrenci Kimlik Kartlarına yüklenen paralar sadece Yemekhane hizmetinde kullanılmaktadır.

ÖĞRENCİ KİMLİK KARTIMA NEREDEN ve NASIL PARA YÜKLEYEBİLİRİM?

  • Yemekhane Hizmetinde kullanılmak üzere Öğrenci Kimlik Kartına para yükleme işlemi okulumuz Fotokopi ofisinden veya İş Bankası Online İşlemler aracılığıyla  yapılmaktadır. Sırasıyla  ÖDEME YAP > FATURA > ANINDA FATURA ÖDE > KURUM TİPİ: ÜNİVERSİTE > KURUM ADI: UYGULAMALI BİLİMLER (SAKARYA) ÜNİV. ÖĞR.YEMEK KART kısmından Öğrenci Kimlik Kartlarınıza TL yüklemesi yapabilirsiniz.
  • Şehir içi kullanım için Bakiye Yüklemesini KART54 merkezinden yapabilirsiniz.

ÖĞRENCİ KİMLİK KARTIMI KAYBETTİM. NE YAPMALIYIM?

  • Öğrenci Kimlik Kartının kaybolmasından dolayı gazeteye ZAYİ ilanı verilmeyecektir.
  • Ziraat Bankası Kampüs Şubesi Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi TR04 0001 001946 86026028 5001 hesabına 20,00 TL yatırarak dekont ile birlikte Meslek Yüksekokulumuz Öğrenci İşleri Birimine müracaat ediniz.
  • Öğrenci İşleri Birimimizde "Kayıp Öğrenci Kimliği Müracaat Tutanağı" doldurarak tutanak ile birlikte dekontu personelimize teslim ediniz.
  • Birim Sorumlusu evrakları Öğrenci Kimlik Kartının basılması için ilgili birime yönlendirecek ve kartın basılmasını sağlayacaktır.
  • Kartın basım işlemi bittikten sonra Öğrenci İşleri Birim Sorumlumuz kart sahibine bilgi verecek olup, kartın öğrenciye teslim edilmesinden sonra Öğrenci teslim aldığına dair Kayıp Öğrenci Kimliği Müracaat Tutanağı'na imza atacaktır.

 

Kayıp Öğrenci Kimliği Müracaat Tutanağı için TIKLAYINIZ